pondělí 18. září 2017

Bílý svetr - můj podzimní favorit

Co se svetrů týče, vážně udivuju sama sebe, jak mám tento kousek oblečení v oblibě. Je totiž spojený se zimou, kterou teda v lásce nemám vůbec. Ale pleteniny mám i tak posledních pár let čím dál radši - nejspíš proto, že se celé Vánoce můžu ládovat čokoládou ze stromku a moje svetry mi to všechno odpustí. Anebo proto, že jsem prostě strašně zmrzlá osoba :D Dnes Vám ukážu jednoho z mých oblíbenců - v bílé nebo krémové barvě totiž svetr nikdy nebude obyčejný, i kdyby na něm vlastně nic zvláštního nebylo :)

Kombinaci svetru a jakékoliv letní sukně, ideál na babí léto, obdivuji už několik let, ale dlouho jsem nenašla odvahu v ní jít někam ven - bála jsem se, že bych se v tom necítila dobře. Stejně mi to ale nedalo a zkoušela jsem různé kombinace z toho, co jsem našla u sebe ve skříni. A zjistila jsem, že se v tom sama sobě líbím jen, když použiju světlý upnutý svetr - ty outfity z časopisů s rozevlátými sukněmi a svetry o tři čísla většími prostě nejsou pro mě :) Moje flitrová sukně je kupovaná v Promodu tak před pěti lety (tipuju, už ji mám vážně dlouho). Hledala jsem nějakou podobnou, ale co jsem našla, tak ta už byla blýskavá až moc, na denní nošení by to nebylo. Ale dobrou alternativou může být tahle koženková s metalickým efektem z Orsay. Podobnou červenou plisovanou, jen o něco delší, jsem pak viděla na ZOOTu.
Modrou koženkovou sukni už znáte ze staršího článku, ke kterému se pořád vracím - mimochodem, v Orsay ji pořád mají v bílé barvě. Tu černou mini už jsem skoro chtěla vyhodit, říkala jsem si, jestli už to na mě není moc krátké a upnuté, navíc ten materiál... Ale pak mě napadlo, že když horní část těla zachumlám do svetru, tak tím tu sukni trochu "umravním" a můžu si ji ještě rok nechat. No, možná si ji nakonec nechám i dva roky, jestli se do ní vlezu :) Jestli hledáte nějakou podobnou, tak z aktuální nabídky se mi nejvíc líbí tato ze Zary.
Poslední kombinace byla vlastně tou úplně první, která mě napadla, když jsem ten svetr kupovala. K modrým džínám totiž obecně ráda nosím světlé vršky z jakéhokoliv materiálu. Když je potřeba ještě jedna vrstva navíc, dá se vše ozvláštnit třeba kostkovanou košilí. Tip na tmavé džíny směřuje do Manga - tyhle vypadají, že budou z podobné látky, jako ty moje - poměrně tenké a elastické, prostě super pohodlné. To se přesně hodí do situací, na které bych takový outfit použila - třeba na výlet do přírody, grilovačku s přáteli nebo táborák s dětmi. A na ZOOTu jsem narazila i na kostkovanou košili, kdyby to někdo chtěl mít komplet :)


A nakonec samozřejmě ten svetr :) Můj je z Manga a opět už bohužel starší - ale i v aktuální kolekci se dá najít podobný. Velikost volte podle toho, jestli ho chcete spíš na tělo, nebo jako oversized.

Zdroj: shop.mango.com

A jak jste na tom se svetry Vy? Nosíte je rády, nebo je to pro Vás jen nutné (pod)zimní zlo? :)

Za jakoukoliv zpětnou vazbu k článku jsem vždycky ráda - pozitivní potěší a negativní mě třeba posune dál, hlavně když se něco děje :) Koho při přidávání komentářů nebaví klikat na obrázky se značkami (nevím, jak se to vypíná :D ), tak nově můžete komentovat i přes Váš profil na Facebooku ;)


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...