úterý 17. října 2017

O lásce k jednoduchosti a vzplanutí pro detail

V profilu o sobě uvádím, že jsem "zarytá minimalistka s občasnou slabostí pro extravagantní doplňky". Tato moje slabost se naplno projevila třeba zrovna nedávno - a sice když jsem v kolekci Mango uviděla tuhle jedinečnou kabelku. Po nějaké kožené nebo koženkové vyšívané kabelce toužím už od loňska, kdy se začaly pomalu objevovat v obchodech. A tahle, která je navíc v neobvyklém tvaru kufříku, mě konečně zlákala :)

Působí na mně luxusně a vtipně zároveň - je prostě naprosto originální a to je něco na mě! :) Manžel byl u toho, když jsem ji vybalovala z krabice - a když viděl, jak mi svítí oči a poskakuju s ní před zrcadlem, tak se hned zeptal, jestli ji nechci od něho k Vánocům. Asi si říkal, že moje nadšení je tak velké, že ho zbude dost i pro druhé vybalení pod stromečkem :D
Samozřejmě jsem s kabelkou musela zkusit vytvořit i jiné outfity - aby měla dušička pokoj, že do skříně přichází dobře kombinovatelný kousek :) No dobře, uznávám, možnosti jsou poměrně omezené - ale téhle kabelce to zvládnu odpustit :)

Růžový svetřík jsem koupila v Reserved a košili po dlouhém, předlouhém pátrání v jednom butiku v Hodoníně. Ano, přesně tak, máme tady dalšího kandidáta na nejhůř sehnatelný kus oblečení - chce to prostě zkoušet a zkoušet, než tu skvěle padnoucí bílou košili najdete. Pokud stále hledáte, nějaké tipy najdete na stránce MUST-HAVES.
Ještě bych se ráda zastavila u těch černých šatů. Ono, když chce člověk nechat vyniknout nějaký výrazný prvek, jako je třeba zrovna tahle kabelka, tak mu ani nezbude nic jiného, než zbytek outfitu dotvořit z minimalistických kousků. Anebo aspoň já to tak mám, někdo jiný by se možná nebál a poskládal by dohromady nějakou divočinu - a určitě by to mohlo i vypadat dobře, ale já to mám radši jednoduché :)

Černé bavlněné šaty s rukávem jsou dalším kouskem oblečení, který jsem hrozně dlouho sháněla. Dokonce několik let! Hledala jsem něco takového od doby, kdy jsem na vysoké byla na Erasmu. Spolužačka z Francie nosila jednobarevné bavlněné šaty a mě tenkrát fascinovalo, jak je možné vypadat v něčem tak obyčejném tak "chic"- no jo, Francouzky :)

Každopádně jsem si řekla, že to je možná jenom o pocitu - a tak jsem se ROZHODLA, že si podobné šaty seženu a prostě se v nich BUDU CÍTIT ELEGANTNĚ - a hotovo :D  Nakonec jsem ty pravé našla tak dva roky zpátky - jsou značky Tom Tailor a koupila jsem je v jakémsi zahraničním e-shopu (ano, hledala jsem opravdu úporně :) ). Podobné se ale dnes dají koupit například v e-shopu forseti-fashion.cz - no jo, teď, když už jedny mám, jsem další našla samozřejmě už bez problémů :D

Na běžné denní nošení do nich obvykle přidávám nějaký jednobarevný top - aby se mnou chlapi mohli normálně mluvit :) Já na ty výstřihy stejně moc nejsem - u mně teda zrovna nehrozí, že by něco vypadlo, ale já mám i tak vždycky permanentní pocit, že k tomu dojde, a tak mám pořád potřebu to kontrolovat :D
Na závěr tady pro Vás mám odkazy na kousky z úvodního outfitu. Jak už jsem zmínila, šaty jsou bohužel jen podobné, ale značku Figl mám taky ráda, dělají jednoduché a elegantní věci, což je přesně moje krevní skupina :) Pokud Vás zrovna tyto nezaujaly, ale přesto nějaké jednoduché "malé černé" sháníte, tak jsem i pro ně založila samostatnou MUST-HAVES stránku ;)

A z těch bot jsem nadšená - je to moje oblíbená řada Insolia od Bati, která opět nezklamala - jsou krásně pohodlné (na lodičky :D ). Jen na rozdíl od těch černých z minulého článku mi tady u těchto perfektně sedí moje obvyklá velikost.


šaty: forseti-fashion.cz
lodičky: bata.cz
kabelka: shop.mango.com


A jak to máte Vy? Taky se někdy pro něco nadchnete, nebo zvládáte vždycky zůstat přísně rozumné a praktické? Prosím, potěšte mě, že v tom nejsem sama... :)


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...