pondělí 2. října 2017

Zvonové džíny - stará láska nerezaví

Minulý týden jsem Vás s blogem pořádně šidila - můj nový koníček bohužel musel ustoupit povinnostem... Příští týden nejsou vyhlídky o moc lepší, ale snad na pondělí zase něco vykouzlím :) I dnešní článek je teda taková "rychlokvaška" - hlavně ty fotky! Focené narychlo až po setmění, když jsme konečně uspali Natálku. Tímto veřejně děkuji manželovi, který tentokrát za účelem rychlejšího nafocení nahradil obvyklou samospoušť - a především v neděli o půl deváté večer prokázal až neuvěřitelnou trpělivost :D

A dnešní téma? Zvony!

Pamatuju si, jak jsem zvonové džíny milovala na gymplu - nenosila jsem prakticky žádný jiný střih. Hlavně jsem tenkrát byla přesvědčená, že ve slimkách vypadám tlustě... Tomu se dnes musím vážně smát, protože jsem v té době měla od deset kilo míň než dnes :D Mimochodem, taky si vybavuju, jak jsme všechny holky s otevřenou pusou hleděly na spolužačku, která jako první přišla do školy v bokovkách - jakože: "Eh, to vypadá divně..." - jo jo, ani ne za rok už jsme v nich běhaly taky :) 

To jsem ale trochu odbočila, takže zpátky k těm zvonáčům. Od mých středoškolských let uběhla už skoro dekáda, během které si tahle připomínka sedmdesátek dala pár let pauzu. (To mě konečně donutilo naučit se nosit ty zavrhované slimky :) ) Zhruba před dvěma lety se ale "zvony" znovu začaly objevovat v obchodech a já jsem se na staronové módní vlně moc ráda svezla :)
Tyhle moje džíny jsem pořídila na Answearu. Popravdě, už si ani nevzpomínám, kdy jsem si nějaké kalhoty naposledy kupovala jinde. Hlavní výhoda tohoto e-shopu je pro mě v poštovném zdarma, a to i při vrácení. Navíc je to maximálně pohodlné - kurýr si pro vracené zboží přijede, kam určíte. Poštovné tam i zpět zdarma má i ZOOT, ale procházce na poštu se nevyhnete - teda zatím - podle mě to nebude dlouho trvat a v rámci konkurenčního boje i ZOOT to vracení ještě více zjednoduší :) 

Někdo by možná namítl, že kvůli tomu mají tyto e-shopy trochu vyšší ceny. Já ale třeba fakt nemám čas (a mnohdy ani náladu) pobíhat po obchodech. Nehledě na to, že nejbližší nákupní příležitost se slušným výběrem je 60 kilometrů vzdálené Brno - dostat se tam mě stojí čas a stejně zaplatím buď naftu, nebo jízdenku (a ještě tam pak možná nic vhodného neseženu). 

Takže posledních pár let nakupuju džíny tím způsobem, že si objednám tak patery (každé ve dvou velikostech, protože co značka, to jiné číslování, že), zadarmo mi je přivezou, já si je v klidu doma vyzkouším, možná si nějaké vyberu a zbytek zabalím a PPLka si pro to zase přijede. Hotovo :) Posledně jsem tak kupovala i džíny pro manžela, kterého nikdy nemůžu dostat do obchodu, určitě to máte s Vašimi polovičkami podobné... Ani na to velké domácí zkoušení se teda moc netvářil, ale když zjistil, že během deseti minut má nakoupeno a nemusel ani opustit pokoj, tak prohlásil, že to je super a proč tak nenakupujeme vždycky :D
Když jsem si tyhle džíny objednávala, nechala jsem si je poslat ve dvou různých délkách a pak jsem se docela dlouho rozhodovala, kterou zvolit. Ty kratší byly tak akorát k balerínám, po delších už bych si šlapala. Chtěla jsem je ale nosit i k podpatkům a k těm podle mě krátké zvony nevypadají hezky. Nakonec jsem si je nechala v obou délkách :) A vůbec mi nevadí, že mám dvoje stejné kalhoty, vím, že oboje vynosím. Líbí se mi ta tmavá barva bez zbytečného zdobení a stále jsem toho názoru, že zvony prodlužují (takže zeštíhlují) nohy - což je vždycky plusový bod :) Navíc jsou ohromně pohodlné - je to taková ta elastická džínovina, takže mám vždycky pocit, jako bych měla na sobě svoje oblíbené tepláky :) Díky tomu jsem je i v těhotenství mohla nosit docela dlouho, než jsem musela přejít na džíny "s břichem" :) 

Nakonec tady mám ještě pár tipů na hezké zvonové džíny, které koupíte online :)


odkazy po řadě zleva:
bibloo.cz
answear.cz
zoot.cz
shop.mango.com


Co Vy a "zvony"? Nosíte je, nebo jste jim nikdy nepřišly na chuť?


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Žádné komentáře:

Okomentovat