úterý 14. listopadu 2017

Tvíd - starobylá nuda?

...odpověď zní: "Nemyslím si." :) Nemyslím si to obecně a už vůbec ne u tohoto kompletu ze Zary. Zaujal mě okamžitě, jak jsem ho v e-shopu uviděla. Mám sice v oblibě spíš jednoduché věci, ale na této sukni a kabátku mě prostě něco uhranulo, i když do jednoduchosti to má celé dost daleko :)
Zároveň to pro mě byla trochu výzva... 

Pokud blog čtete od začátku, tak už jste určitě vypozorovali, že většina článků se zaměřuje na jeden konkrétní kus oblečení, který se pak snažím různě kombinovat. To vlastně odráží celý můj současný přístup k nakupování - vždycky se snažím přidávat do skříně jen věci, se kterými zvládnu vytvořit víc outfitů. Oficiální odůvodnění této mojí strategie je, že chci aby můj šatník byl funkčním celkem a ne jen stále rostoucí hromadou nesourodých svršků. Pro vyjádření ÚPLNÉ pravdy bude asi nutné dodat, že si tím pravděpodobně také sama před sebou ospravedlňuju své utrácení :P


Zdroj: zara.com


Každopádně jsem byla sama zvědavá, jestli tvídový kostýmek v mojí "vstupní zkoušce" obstojí. A musím se přiznat, že se mi do tohoto článku dvakrát nechtělo - do krabice ze Zary jsem nakoukla a pak jsem kolem ní dva dny chodila jako lev v kleci, protože jsem měla strach, že to moc kombinovatelné nebude... Nakonec jsem se odhodlala a vyzkoušela jsem si sukni i kabátek asi tak s půlkou skříně - a oddechla jsem si - oba kousky prošly a to navíc velmi dobře :)

Celý komplet je opravdu výrazný, proto mi připadá nejlepší k němu zbytečně nepřidávat žádné další barvy než ty, které jsou použité na něm. Těch je ale naštěstí docela dost: černá, bílá, červená a modrá - a ještě stříbrná na knoflících. Navíc jsou to takové ty univerzální barvy, které se hodí skoro ke všemu a taky v nich snad každá z nás aspoň nějaké oblečení má.
Jestli je Vám ten svetr povědomý, tak mě to těší, protože zřejmě blog čtete pravidelně - použila jsem ho už do outfitu s pouzdrovou sukní. Z dřívějška znáte i lodičky :) a o bílých košilích už taky byla řeč. :)

Mimochodem, kombinace sukně s tím svetrem mě celkem šokovala (příjemně) - nevím, jestli jsem si někdy v životě v něčem připadala tak štíhle (a to asi od žádné ženy neuslyšíte moc často :D ). Je to každopádně důkaz, že chytře zvolený střih, ať už si oblékáte cokoliv, dokáže zázraky :)
Když jsem vyzkoušela kombinace s celým kostýmem a potom jen se sukní, tak ani samotný kabátek jsem nemohla vynechat. Zatímco sukně by třeba pro někoho mohla být krátká (ale je to, mimo jiné, právě ta délka sukně, co celému kompletu dodává šmrnc), tak kabátku se určitě nemusíte bát, ani pokud patříte do vyšší věkové kategorie :) Mimochodem, když už jsme u toho vzpomínání, ty šaty na druhé fotce jste už taky viděli, i když tady jsou trochu inkognito :)

Až při nahrávání fotek jsem si uvědomila, že jsem vynechala možná nepřirozenější kombinaci, která Vás u toho kabátku hned napadne - džíny! :) Bude vypadat skvěle s modrými i s černými - nebo s červenými, jestli máte.
Úplně nakonec jsem si řekla, že když už jsem výjimečně vystoupila ze své komfortní minimalistické zóny, tak si ten výlet za obvyklé hranice svého stylu užiju pořádně :) Proto jsem zkusila sukni zkombinovat s halenkou, která se mi k ní na první pohled vůbec nehodila materiálem ani vzorem. A světe div se - výsledek se mi líbil :) Čas od času je malá změna příjemná :)

Poznámka fotkám č. 1: O (ne)kvalitě mých fotek už jsem tady toho nakecala hodně a už to asi začíná být ohrané, takže dnes poslední nářky, slibuju ;) Bohužel jen tu první jsem zvládla vyfotit za světla, takže podle toho ten zbytek vypadá - ale na to bych si asi měla zvyknout, protože odporná tma po celý den bude ještě půl roku...

Poznámka k fotkám č. 2: To, co možná vypadá jako postupná exkurze po našem domě, je ve skutečnosti snaha o nalezení nejvhodnějšího místa pro focení :D Celobílé stěny už jste viděli skoro všechny, ale v mojí obvyklé místnosti není tak silná žárovka, tak jsem tentokrát zkusila halu se zrcadly - a výsledkem jsou fotky ve stylu "kabinka v H&M" :D

Poznámka k fotkám č. 3: Pokud se pozastavujete nad tím, že už jsem na fotkách vypadala i čerstvěji, tak to se zeptejte té druhé modelky, co dělala v noci místo spaní :D
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

2 komentáře:

  1. Popravdě celý komplet bych si asi nevzala, ale třeba jen sukni a černý vršek. nebo sáčko a klidně i džíny :-) zvlášť se to dá moc dobře kombinovat :-)
    All my cosmetics

    OdpovědětVymazat
  2. Díky za komentář :) Je pravda, že jako komplet to člověk asi nevynosí tak jako každé zvlášť - nehledě na to, že dohromady je to už docela extravagantní, což není pro každého :)

    OdpovědětVymazat