středa 8. listopadu 2017

(Ležérní) elegance podle Kate Middleton

Někde jsem četla, že je dobré najít si dvě tři slavné osobnosti, jejichž styl se Vám líbí, a mít je "v zásobě", abyste se měli na koho podívat, až budete potřebovat nový módní impuls. Tak jsem si řekla, že Vám ukážu, kdo inspiruje mě :) 

Těch svých osobních módních ikon mám víc, ale půjdeme na to postupně - dnes Vám představím jednu a zbytek třeba někdy příště (třeba až mi zase bude stávkovat foťák :D ). Asi Vás nijak nepřekvapí, že tou první ženou je vévodkyně Kate - k jejímu stylu vzhlíží půl světa a ani já netrhám partu. 


Zdroj: harpersbazaar.com


Původně měl být tento článek zaměřený na její ležérně elegantní outfity, ale pak jsem se rozhodla, že Vám ukážu VŠECHNO, co se mi z jejího stylu líbí - to oblečení je tak krásné, že mi připadalo škoda, něco vynechat :)

První kategorie jsou večerní šaty, což je pro nás běžné smrtelníky spíš na podívání než na inspiraci, protože těch možností kam to vynosit zrovna moc nemáme. Tak jí záviďme aspoň ty krásné róby, když už ty královské povinnosti moc k závidění nejsou :)Kate má ale skvělou ruku i při výběru šatů na denní nošení. Nosí samozřejmě i pouzdrové sukně a výraznější vzory, ale mně se nejvíc líbí v jednobarevných šatech - nebo i v té jemné kostce na čtvrté fotce. Co se mi ale líbí úplně ze všeho nejvíc je ten střih - kolová sukně po kolena! Už jsem tady v jednom z předchozích článků plakala, že hledám takové šaty, ale nemůžu je nikde sehnat. Je to k vzteku, že v běžných řetězcích (a tím pádem za relativně dostupné ceny) se něco takového skoro nenajde... Kate nosí taky nádherné kostýmy - prim v nich opět nehrají vzory ani barevné kombinace, ale propracovaný, zajímavý a především skvěle padnoucí střih.


Zdroj: harpersbazaar.com


Zrovna teď aktuální je kategorie kabátů - zase se mi nejvíc líbí ty s kolovou sukní. A kabáty v tomto střihu mi připadají ještě nesehnatelnější než šaty - nebo Vy jste snad někde něco takového viděli? Jestli ano, uvítám tipy! ;) Jediný trochu podobný (tomu na poslední fotce) je tento z minulého článku, i když spíš jen barvou. Jinak teda mým absolutním favoritem je ten červený, ten bych brala okamžitě!


Zdroje:
harpersbazaar.com
moda.cz


Další věcí, kterou Kate nosí často, je kousek, který v časopise Harper´s Bazaar označují jako "coat dress" - amatérsky bych to přeložila jako "kabátové šaty" (?). Nejsem si tak úplně jistá, co to je, ale očividně se to dá použít jako lehký kabát i jako teplejší šaty. Za mě rozhodně ty modré! A ty tmavě zelené :)


Zdroj: harpersbazaar.com


Ale moc se mi líbí i jak se obléká, když situace umožňuje něco ležérnějšího než sukni a lodičky - tehdy přicházejí na řadu kalhoty. Podstatné je, že v nich pořád působí elegantně. Obvykle k nim totiž přidá sako, což je starý, ale navěky účinný trik :) Nevím, jestli má na mě takový vliv Kate, ale i já jsem si saka za poslední roky hodně oblíbila a začíná mi doma růst slušná sbírka :)


Tím jsem se KONEČNĚ dostala k tomu, o čem měl tento článek hlavně být :) Ten outfit na prostřední fotce je totiž jeden z "mých nejoblíbenějších jejích" - uf, to zní fakt hodně divně, ale pochopili jste mě, že? :D Od té doby, co jsem ty fotky z oficiální návštěvy Nového Zélandu v roce 2014 viděla, toužím přesně po takovém dvouřadém saku a po kvalitním pruhovaném tričku, které bych pod něj nosila. Někdy Vám prostě něco padne do oka tak, že už to nedostanete z hlavy :)

Zkusila jsem ten outfit sestavit z aktuálně dostupných věcí - a v podstatě všechny součásti se mi podařilo najít ve dvou více či méně podobných provedeních:


sako: zoot.cz
tričko: zoot.cz
boty: bata.cz
džíny: mango.com
sako: zara.com
tričko: orsay.com
boty: spartoo.cz
džíny: answear.cz


A ještě jedna momentka nakonec - nepřipomíná Vám ta kombinace něco? :)


Zdroj: harpersbazaar.com


Co říkáte na styl vévodkyně Kate Vy? Líbí se Vám, nebo se inspirujete spíš někým jiným?

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

1 komentář:

  1. Styl Kate se mi také moc líbí a ty kabátkové šatičky jsou boží .

    OdpovědětVymazat