neděle 31. prosince 2017

Výrazné náušnice jako základ (nejen) svátečního outfitu

Kabelky, šperky, pásky, klobouky, rukavice... tomu všemu se říká "doplňky", protože mají DOPLŇOVAT už nějaký existující outfit. S tím na 100 % souhlasím, což mi ovšem nebrání v tom, abych to naprosto nelogicky dělala přesně naopak :D Teda občas :) Právě takové jedno "občas" nastalo celkem nedávno, když jsem v Tescu uviděla nádherné náušnice a neodolala jsem jim. Šla jsem tam koupit nějaké oblečení pro to naše miminko, co roste jako z vody, ale dětské věci jsou zákeřně umístěné až za dámským oddělením, takže není divu, že to dopadlo, jak to dopadlo :D 
Kdysi jsem velké náušnice nosila často a z toho období mi jich ještě pořád dost zbylo, jak už jsem se tady jednou přiznala. Potom jsem delší dobu tíhla spíš k výrazným náhrdelníkům, ale teď pozoruju, že se můj vkus nenápadně vrací zase zpátky na začátek :) Tímhle novým přírůstkem do sbírky jsem nicméně trošku překvapila i sama sebe. Ještě donedávna jsem totiž byla přesvědčená, že se mi móda třásňových náušnic vůbec nelíbí. Perfektně na to sedí poznámka, kterou jsem kdysi vyčetla v nějakém časopisu a byla to taková "životní pravda", že mi utkvěla v paměti: "Probíhá to vždycky stejně - nejdřív novou módu zavrhneme. Potom začneme přemýšlet, který kousek by nám mohl slušet. A končí to také vždycky stejně - nové módě propadneme." :)
Každopádně, ty náušnice jsou dost výrazné, takže vzápětí po nákupu následovalo horečné přemýšlení, k čemu je vlastně budu nosit, abych se na ně jen nechodila zálibně koukat do šperkovnice...

Ještě za čerstva jsem je "vyvětrala" na předvánočním firemním večírku - a říkala jsem si, že fajn, zrovna se nechám někým vyfotit a ušetřím si pozdější práci doma. No na focení samozřejmě nebyla ani nálada ani příležitost a selfíčko ze záchodu jsem do článku použít nechtěla :D Takže jsem si to samé znovu oblékla další den a klasicky se vylepila u zdi :P Obutí kozaček namísto lodiček si žádalo místo konání večírku - ve vinném sklepě bývá celkem kosa ;)
Na tento článek jsem Vás lákala už minulý týden, když jsem Vám přála k Vánocům. Můžete si proto lehce zkontrolovat, že následující u-zdi-vylepený-outfit je taky "rekonstrukcí" - tentokrát toho štědrovečerního, který jsem opět poskládala K NÁUŠNICÍM :) Máte to stejně, že když si koupíte něco nového, co se Vám strašně líbí, tak máte ze začátku tendenci nosit to pořád? :) Já si na Štědrý večer na sebe vždycky vybírám něco sice hezkého, ale zároveň pohodlného, abych v tom příjemně zvládla ládování se vánočními dobrotami, lezení po kolenou u stromečku a nakonec i posedávání na gauči až dlouho do noci.


Třetí outfit už rekonstrukce není, protože je myšlený jako inspirace na silvestrovský večírek - a na ten je čas až dnes večer :) Chystáte se na nějaký? Já po 14 letech nejdu nikam (dnes jsem to počítala :) ), takže třetí vyvětrání náušnic během dvou týdnů neproběhne :D Ale Vy se třeba inspirujete :) 


No a nebyla bych to já, kdyby mi využití nového kousku pouze pro slavnostní příležitosti, jakkoliv jsou možnosti rozmanité, nepřipadalo příliš omezené. Proto jsem přemýšlela i nad dalšími možnostmi nošení - konkrétně jsem si položila otázku, jestli by se na první pohled večerní náušnice daly vzít i do kanceláře. A myslím si, že pokud v práci nemáte nějaký hodně přísný dress-code, tak to nebude problém - stačí náušnice trochu "srazit" jednoduchou bílou košilí a sofistikovaným účesem. Mimochodem, existuje vůbec něco, k čemu se bílá košile nehodí?? :) 


Kombinace do dnešního článku jsem vytvářela z mých starších věcí, přičemž některé už jsou vážně letité - rozhodně si zaslouží označení "nadčasové" :) Našla jsem pro Vás ale pár více či méně podobných halenek. Bílé košile už jsem dávno označila za stěžejní kousek šatníku, proto tipy na ně najdete v sekci MUST-HAVES :)
A nakonec i pár třásňových alternativ k mým F&F náušnicím, kdybyste je třeba hledaly a už nesehnaly :) Všechny jsou z Manga - mají jich ohromnou spoustu a tyhle čtvery se mi líbí nejvíc:
Takže... co Vy a třásně v uších? Nebo výrazné náušnice obecně? :)
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

2 komentáře: