středa 21. února 2018

Sametová revoluce v mém botníku

Srdečně zdravím Vás všechny, které jste i po více než měsíční pauze na můj blog nezanevřely :) Pracovně jsem právě teď uprostřed asi "nejveselejšího" období v roce (kdo se pohybujete v účetním oboru, chápete), takže se divím, že i tenhle článek vůbec vznikl - ale podařilo se a to je hlavní :) 

A že už mi to blogování chybělo! Dokonce mi tentokrát ani nevadilo, že se pro účely článku chtě nechtě musím vyfotit :D Fotky už jsou teda čtrnáct dní staré, jen nebyl čas je zpracovat - to jenom abyste si nemyslely, že jsem až tak horkokrevná, když zrovna TEĎ už je venku zase normální únorová kosa ;)
A teď konečně k tomu, jak jsem přišla k těmhle parádním kozačkám. Šla jsem k Baťovi vrátit lodičky, které jsem si objednala z e-shopu, ale naživo se mi vůbec nelíbily. Bohužel jsem to do toho obchodu stihla až asi měsíc po lhůtě, takže vrácení peněz už ne-e, ale vyměnit za něco jiného OK... Tak jsem procházela regály s ušlechtilým cílem vybrat něco užitečného, když už teda (rozuměj: něco typu nadčasové černé lodičky). Moje snažení nakonec dopadlo tím, čemu se říká, ehm, "impulzivní nákup" :D Na mou obranu dodávám, že ty boty byly ve slevě a ještě měli v té prodejně ten den slevy na už zlevněné zboží - no uznejte, že takovému nátlaku se odolává fakt těžko :D
Trend kozaček nad kolena se mi už dlouho líbí - i kdyby jen kvůli tomu, jak prodlužují nohy (to není na škodu nikdy :) ). Ale taky je to docela sexy, to se asi nedá popřít :) To ovšem taky znamená, že se s takovýma botama musí opatrně, aby v nich člověk nevypadal jako hodinová společnice. Situaci trochu komplikuje skutečnost, že aby vůbec bylo vidět, kde až končí kozačky, tak mini délka u oblečení je prakticky nezbytná. Moje šaty na první fotce jsou dost upnuté, ale látka je silná a mají dlouhé rukávy, takže se i v takovém outfitu ještě pořád cítím dobře a klidně bych tak vyrazila třeba večer do kina. Jako jistota na běžné denní nošení mi pak připadá kombinace minisukně a volnějšího chlupatého svetru, který zažehná riziko přílišné vyzývavosti :)
A do třetice důkaz, že s kozačkami nad kolena jde vytvořit i superpohodlný outfit sestávající z klasiky "džíny+tričko". Teď v zimě se hodí další vrstva navíc, proto jsem si k tomu pozkoušela snad všechna saka, co mám ve skříni, ale ani jedno mi k tomu nesedělo, ať už mělo jakýkoliv střih nebo délku. Vlastně jsem zjistila, že kombinace saka a vysokých kozaček mi tak trochu připomíná úbor pro žokeje :D S volným kardiganem to má naopak šmrnc - a nic pohodlnějšího si neumím představit :)

Asi není potřeba nijak zdůrazňovat, že tyhle moje kozačky nejsou nepřehlédnutelné jen díky střihu. Víte, říkala jsem si, že když už jednou jdu do extravagantních bot, tak ať má rovnou grády i barva a materiál :D Jsou jakoby sametové a hází různé odlesky podle úhlu a intenzity světla. No a protože je to textil, tak jsou taky opravdu příjemné na noze :)

Asi se mi podařilo ulovit jeden z posledních párů, protože v e-shopu už jsem je nenašla - jen jedny podobné (ale s nižším podpatkem a bohužel skoro trojnásobnou cenou) - viz první z následujících fotek. Nicméně, ve dvou dalších e-shopech jsem viděla taky sametové, jen tentokrát v krásné vínové barvě a navíc s ozdobou v podobě tkaničky na lýtku :) No a najít se dá samozřejmě i běžnější semiš - především ve staré dobré černé, kterou zkombinujete skoro se vším :) Co na trend vysokých kozaček říkáte Vy? Máte doma nějaké?


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

1 komentář: