O mně a o blogu

21. srpna 2017
V době, kdy začínám s tímhle blogem, jsem úplně normální osmadvacetiletá holka (no dobře, mladá paní, pořád si na to nemůžu zvyknout), která se ráda hezky obléká. To poslední je pochopitelně dost proměnlivý pojem - tak třeba v mých patnácti letech to pro mě znamenalo co nejbarevnější outfity, které si dobře rozuměly s mým ostře růžovým melírem. Chtěla jsem Vás pobavit pohledem na puberťačku alá "papoušek", ale z mojí růžovovlasé éry nemám bohužel skoro žádné fotky - našla jsem jen tuhle rozmazanou...
Kolem dvacítky mi skříň praskala ve švech - klasický příklad hledání vlastního stylu, kdy jsem měla pocit, že je potřeba mít od všeho něco. Asi Vás nepřekvapí, že spoustu věcí jsem na sobě neměla vůbec, nebo jsem je vzala jednou a naposledy - ať už to byl výstřelek, ve kterém jsem se necítila, nebo výstřelek, který vycházel z módy už ve chvíli, kdy jsem ho v obchodě brala z věšáku. Navíc z toho všeho často vznikl stylový mišmaš - když se dívám na následující fotku, tak se docela směju :)
S přibývajícím věkem jsem si oblíbila nadčasovou eleganci a jednoduché kombinace. Taky jsem pochopila, že je lepší investovat do několika kvalitních, dobře kombinovatelných kousků, než stejnou sumu utratit za horu levnějších trendy věcí, které budu dva roky přechovávat ve skříni jen proto, že mi jich bude líto.
Tak jako miliony dalších žen na celém světě obdivuji Francouzky - řekne mi někdo, jak to dělají, že jsou nenuceně elegantní a ještě působí dojmem, že se jim to daří snad omylem? Možná je trik v tom dát si pozor, abychom nosily oblečení a ne aby oblečení nosilo nás. Je rozhodně bezva, když Vám někdo pochválí halenku, ale ještě lepší je, když uslyšíte, že Vám to sluší - pravděpodobně za to z velké části může ta krásná halenka, ale nestrhává na sebe pozornost, která patří Vám.

Jenže kde takové halenky brát? A kde kvalitní trička bez potisku? A kde šikovně střižené šaty, které nejsou příliš vyzývavé, ale zároveň zvýrazní hezkou postavu? A kde nepřezdobené kozačky, za které Vám nebude líto dát majlant, protože víte, že je budete nosit klidně i pět let a pořád budou šik? Takhle bych se mohla ptát hodně dlouho... Také Vám připadá, že tyhle věci se snad ani nevyrábí? Ale ano, občas je některá značka omylem do svojí kolekce zařadí, jenže znáte to - v momentě, kdy na ně narazíte, už je Vaše číslo dávno vyprodané, klasika.

A tím se konečně dostávám k tomu, proč mě napadlo založit tento blog. Třeba někdo ocení moje nákupní tipy - když narazím na kousek, který bude stát za to, ráda se s Vámi podělím - a třeba se tak k němu dostanete dřív, než Vám ho zase někdo vyfoukne. Ale nečekejte tady jen tu vzácnou, přísně nadčasovou módu - to jsou opravdu poklady, na které člověk nenarazí každý den, ani když je cíleně hledá. Občas moje minimalistická duše "zhřeší" a nadchne se něčím neobvyklým, originálním a možná dokonce i lehce výstředním - aby to celé zas nebyla úplně nuda :) 

Vaše KristýnaŽádné komentáře:

Okomentovat